Baran

 

BARAN (21 Marzec – 20 kwiecień)

Słońce lub silnie zaznaczona ta faza zodiaku dawać będzie wysoką aktywność zarówno fizyczną jak i psychiczną. To osoby czynu, ukierunkowane na realizacje własnych celów. Mogą niezbyt liczyć się z innymi i forsować swoje zdanie, w negatywnym wydaniu może to przejawiać się jako kłótliwość. Lubią podporządkowywać innych swojej woli i przejmować rolę lidera. Nie znosić też będą bezczynności.

Baranom łatwo coś zacząć, ale mogą mieć problem ze skończeniem raz zainicjowanego działania (jak wszystkie znaki kardynalne).

Szybko się też nudzą i niecierpliwią, mogą być egoistyczne i skupione na sobie i swoim celu.

Cechami ujemnymi Barana jest niekonsekwencja i porywczość. Ponieważ Baran to naturalny władca I domu i reprezentuje jakość kardynalną, a jego żywiołem jest ogień, osoby z silnie podkreślonym tym znakiem mają tendencję do inicjowania działań. Znaki ogniste mają również inklinacje do przejmowania roli przewodnika w środowisku, charakteryzują się dużą żywiołowością. Barany lubią działać szybko i intensywnie. Bywają samowolne i zdecydowane, mają tez tendencję do lekceważenia szczegółów według nich nieistotnych. Mogą mieć skłonność do agresji i szukania wszędzie wrogów, z którymi będą mogły walczyć. Jedną z ich istotnych cech jest przejmowanie inicjatywy zgodnie z dewizą „Naprzód! Do boju!”. Przygoda, ciekawość świata, pewna dziecięca naiwność i prostoduszność, pogoda ducha i optymizm charakteryzować będą mocno tę fazę rozwoju. Skutecznie stawiają czoła wrogom realnym lub wyimaginowanym, szybko się regenerują, mogą przeciwstawiać się społecznym konwencjom. Nastawione są na zdobywanie. Można o nich powiedzieć, że są „w gorącej wodzie kapane”. Mogą nawet nie dopuszczać do siebie możliwości klęski w jakiejś dziedzinie.

Szybko i łatwo wpadają w irytację i gniew, ale nie trwa on długo.

W negatywnym wydaniu mogą być zbyt impulsywne, krnąbrne i nadpobudliwe. Pragną stawiać zawsze na swoim. Z drugiej strony osoby takie są szczere i oddane temu co robią. Obce im są wszelkie manipulacje i wprost komunikują, czego pragną. Mogą mieć też tendencję do życia chwilą obecną. Barany lubią postęp, nowinki, w lot chwytają nowe idee. Działają zgodnie z zasadą ekspansji i rozwoju.

Baran w pozytywnym wydaniu będzie cechował się odwagą, śmiałością, przedsiębiorczością i inicjatywą. Ważne dla nich są szybkość i wzrost. Barany nie przepadają za monotonią, dlatego tez w ciągu życia mogą zmieniać niejednokrotnie pracę. Barany lubią poszerzać swoje horyzonty, maja wiele zainteresowań.

Ponieważ Baranem włada ognisty Mars, już od najmłodszych lat można u Barana zauważyć duży temperament, energię, dążenie do przewodzenia. Ważne jest aby kształtować cierpliwość i konsekwencję w działaniu, bo tych cech może Baranom brakować.

Pozytywną cechą tego znaku jest asertywność i gotowość do podjęcia działania.

Ponieważ Baran tradycyjnie symbolizuje w ciele głowę a I dom związany jest z ciałem (ascendentem) Barany powinny uważać aby nie „walić głową w mur” bezcelowo, mają bowiem tendencję do upartości. Mogą również mieć problemy z nadciśnieniem albo skłonności do podwyższonej temperatury ciała, z racji ich porywczego temperamentu.  Jednak rzadko zapadają na chroniczne choroby i szybko się regenerują.

Baran związany jest z symboliką wiosny i ziemi budzącej się do życia. Wiosenne Słońce ogrzewa umęczoną zimą Ziemię i przygotowuje grunt pod narodzenie się nowego życia. To faza rozpoczynania. Dlatego też Słońce w Baranie bardzo silnie przejawia swoją energię i jest wywyższone.

Łatwo skojarzyć sobie tę fazę poprzez wyobrażenie czerwonego płomienia, dość niebezpiecznego i parzącego, groźnego, ale z drugiej z strony mobilizującego i aktywizującego. Niczym archetypowego wojownika zdobywającego nowe obszary.

Oczywiście ta krótka charakterystyka archetypowego Barana pokazuje jedynie pewne cechy, które w każdym przejawiać się będą w zależności od całości horoskopu i istnieć będą (bądź nie) jako kombinacja wraz z innymi właściwościami. W życiu rzadko spotyka się typowe Barany, Lwy czy Byki. Każdy jest raczej jakąś mieszanką, w zależności od obsadzenia planet w domach, znakach i od aspektów.

4 Replies to “Baran”

 1. Czy Barany to najsilniejsze osobowości w horoskopie?
  Zwykło się twierdzić że najsilniejsze charaktery mają właśnie znaki ogniste czyli Barana i Lew.
  Czy jest jakiś szczególny sygnifikator w horoskpie indywidulanym, który wskazuje na silny charakter?

  1. Wśród osób z każdego znaku zodiaku można znaleźć silne osobowości. Widziałam sporo horoskopów osób, które miały własne, dobrze prosperujące firmy i posiadały stellum w Baranie. Ale posiadanie Słońca w Lwie czy Baranie o niczym nie przesądza. Ważne są osie i aspekty. Poza tym duże znaczenie mają geny i wpływ środowiska.
   Ludzie odnoszący sukcesy w różnych dziedzinach mają Słońce w różnych znakach.
   Zaobserwowałam, że osoby z Plutonem na ascendencie mają bardzo dominujące charaktery. Znam parę takich osób i jeśli nie osiągną czegoś prosząc, to manipulują albo zwyczajnie nakazują innym, żeby zrobili tak jak oni chcą.

 2. Pani Agnieszko,
  jestem zachwycona Pani stroną internetową.Astrologią interesuję się od 1,5 roku i cieszę sie,że mogę zgłębić swoje wiadomości.Wracając do przedstawionego horoskopu barana, to potwierdzam ,że wszystko się zgadza, natomiast ja urodziłam się 20.03 o 13.45 i słońce mam w baranie 0 stop.,59″ , pozdrawiam serdecznie Aneta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top