Mars w Wadze

Rys. Agnieszka Antosiewicz

 

Flirciarz, dżentelmen, humanista albo oportunista. Pokojowo nastawiony, grzeczny, ale i wygodnicki. Osoba z Marsem w Wadze unikać będzie wszelkich konfliktów. Jej naturze obca jest rywalizacja, stawia na współpracę zamiast na konflikt. Marsa w Wadze pociąga cała otoczka zalotów, sam fakt nawiązania znajomości. W sposobie działania niestety właściciel Marsa w Wadze może być niezdecydowany. Co charakterystyczne, najpierw przemyślą wszystkie “za i przeciw”,  nim podejmą jakąś akcję.

W skrajnie negatywnym wydaniu tak położony Mars to po prostu lenistwo i niechęć podjęcia jakiegokolwiek wysiłku. Dla osób ukierunkowanych na cel i lubiących rywalizację (np. Marsa w Baranie albo Skorpionie) łagodność Marsa w Wadze może być wręcz irytująca.

Ponadto Mars w Wadze nie zakomunikuje wprost, o tym co mu nie odpowiada. Dyplomatycznie (albo pokrętnie i opłotkami wręcz) omijał będzie dany temat (przeciwnie do Marsa w Baranie – którego cechą jest prostolinijność w sposobie działania). W razie napotkania przeszkód i problemów Mars w Wadze przyjmie i postawę pasywną,  zamiast otwartej konfrontacji wda się w dyskusję z oponentem (albo zmanipuluje) w celu uzyskania kompromisu.

Osoby z Marsem w Wadze nie lubią działać w pojedynkę, dobrze czują się w grupie, współpracując z innymi.

Powszechnie przyjęło się, że Mars położony w znakach powietrznych (Bliźnięta, Waga, Wodnik) nie potrafi dochować wierności partnerowi. I tu Wszystko zależy od indywidualnego horoskopu. W przypadku Marsa w Wadze, być może jest to spowodowane brakiem asertywności i chęcią zadowolenia wszystkich dookoła.

Osoby z takim Marsem są, zazwyczaj dobrymi aktorami i potrafią ściągnąć na siebie uwagę otoczenia (co prawda nie tak ostentacyjnie jak Mars w Lwie, ale jednak).

Dla kobiety z Marsem w Wadze ideałem jest mężczyzna o cechach Wagi – czyli grzeczny, wyrafinowany intelektualnie i towarzysko, przyjacielski (unikający konfliktów). Musi posiadać “klasę” i dyplomację,  i umieć znaleźć się w każdej sytuacji. Do tego elegancki, znający się na sztuce i nie stroniący od tańca :D. Jeśli chodzi o wygląd to po prostu ładny… o harmonijnej sylwetce i miłych dla oka rysach twarzy.

Mężczyzna szorstki czy grubiański nie zrobi na takiej kobiecie dobrego wrażenia. Wszelkie ekstrawagancje w ubiorze również niewskazane (co np. spodobałoby się kobiecie z Marsem w Wodniku).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top