Merkury opozycja Mars – tranzyt

Merkury to komunikacja, Mars akcja, agresja, mężczyźni (w horoskopach kobiet), natomiast w ogóle Mars sam w sobie reprezentuje agresywne energie. Merkury w nieharmonijnych aspektach do Marsa oznacza, że tego dnia czeka nas konfrontacja słowna, pyskówka, albo kłótnia z oponentami (opozycja to dwie skierowane przeciwko sobie siły). Może to być kłótnia z mężczyzną (Mars), bo Merkury z Marsem nie ustąpi, tylko udowadniał będzie swoje racje. Możemy też być w nastroju zaczepnym i sami prowokować dyskusje. Może to być też do niczego nie prowadząca dyskusja, gdzie każda ze stron ma swoje racje i nie ma możliwości, żeby dojść do porozumienia. Merkury z Marsem raczej zacznie wyzywać niż przyzna się, że nie ma racji.  Nie ma też co liczyć w trakcie tego tranzytu, że zyskamy poparcie od innych. Prędzej zostaniemy zbesztani przez osoby, które wezmą udział w dyskusji. To jest szybki tranzyt, trwa jeden dzień.

Niekoniecznie musi tak być, że się z kimś pokłócimy, to jest tylko przykład. Możemy np. otrzymać informację (Merkury), która nas zdenerwuje, np list, wiadomość, od której od razu podniesie się ciśnienie.

 

Kiedy Merkury zrobił opozycję do mojego Marsa, ostro się pokłóciłam z mężczyzną, który swoim zachowaniem bardzo mnie zezłościł. Ten incydent trwał dosłownie parę minut, ale sama się dziwiłam co we mnie wtedy wstąpiło, że tak się upierałam, a to właśnie Merkury na Marsie. Do tego jeszcze miałam tego dnia Marsa w luźnej koniunkcji z urodzeniowym Marsem, co już samo w sobie powoduje wojownicze nastawienie.

Top