Wenus w Skorpionie – wrzesień 2010 – styczeń 2011

Od połowy września tego roku Wenus i Mars przebywają w znaku Skorpiona. Z tym, że o ile Mars w listopadzie wejdzie w znak Strzelca, to retrogradująca Wenus przebywać będzie aż do stycznia 2011 we władaniu Plutona. Mars w Skorpionie jest „u siebie”, jako stary władca tego znaku. Zatem jego siła przejawia się mocno i czego „dotknie” to aktywizuje. Należy liczyć się w tym czasie z dużym uporem i pobudzeniem spraw ósmodomowych. Zatem finanse innych, bankowość, inwestycje ale i specyficznie rozumiana seksualność i bardzo silne namiętności. Dodatkowo, w międzyczasie Mars utworzy koniunkcję z Wenus, co w wielu wypadkach skłania do wybuchów niekontrolowanych żądzy i wikłania się w skrywane afery miłosne, i tu nie mam na myśli miłości platonicznej, ale interakcje damsko-męskie, gdzie dochodzi do „konsumpcji”. Oczywiście nie są to specjalnie mocne tranzyty, jako, że obie planety poruszają się dość szybko, ale mogą być wyzwalaczem wydarzeń, jeśli władają ważnymi punktami w horoskopie indywidualnym, bądź „uderzają” w istotne punkty horoskopu. Spodziewać się również można kłótni i sprzeczek, mających jednak charakter krótkotrwały (marsowy).

Wenus w Skorpionie (będąca w znaku swego detrymentu) skłania mocno ku utożsamianiu erotyki i seksu z uczuciami. Osoby z tak położoną Wenus w horoskopie urodzeniowym identyfikują uczucia z głębokim pożądaniem i namiętnością. Bywają zaborcze wobec partnerów, lubią kontrolować sytuację w związku i mieć psychiczną przewagę. Bywają też chorobliwymi zazdrośnikami, mającymi problem z zaufaniem wobec partnerów.

Wenus w Skorpionie nie kocha tylko troszkę, ani nie lubi troszkę – ona kocha albo nienawidzi całą swoją istotą i z całego serca (skrywa to oczywiście głęboko). Dlatego nie obca jej jest manipulacja, przesadna zazdrość i obsesje.

Ponieważ Pluton włada skrajnościami ale i wszechogarniającymi namiętnościami, taka Wenus to trudna do kontrolowania siła (uczucia te miewają charakter kompulsywnych zachowań).

Urodzeniowa Wenus w Skorpionie obdarza jej właściciela ogromnym zaangażowaniem we wszystko co robi.

Z drugiej strony Wenus w Skorpionie wykazuje się dużą lojalnością wobec tych, do których jest przywiązana.

Może przejawiać się jako obsesja na punkcie piękna, wyglądu, sztuki albo pieniędzy.

Zatem Wenus w tym czasie pobudzać będzie do głębokich rozważań nad związkami. I nie będą to pogaduchy przy kawie typu „kto z kim i gdzie”, ale próby dotarcia do nieuświadomionych popędów i podstaw relacji w związkach partnerskich na poziomie duchowym. Wenus w Skorpionie obdarza również dużym magnetyzmem seksualnym ale i specyficznym gustem i upodobaniami.

To również zamiłowanie do wyrafinowanych strojów w dość ciemnych kolorach, prowokacyjnych ale i eleganckich, wykonanych z materiałów wysokiej jakości.

Wenus w Skorpionie ma potrzebę głębokiego zaangażowania emocjonalnego, potrafi prowadzić subtelną grę i długo czekać na wypatrzony obiekt. Nie zadowoli się byle czym albo namiastką.

Ze względu na plutoniczną jakość przejawiania się przez najbliższe kilka miesięcy tej planety (Wenus sama w sobie jest naturalną władczynią Wagi – VII sektor i generalnie związki międzyludzkie) Pluton nada kwestiom związków podejście głęboko psychologiczne (wręcz psychoanalityczne), albo nastawi bojowo :). To też pragnienie dotarcia do istoty czym właściwe owe związki są, lub przetransformowanie albo rozpad tego, co nie zdaje egzaminu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top