Jowisz sekstyl Wenus – tranzyt

Tranzyty Jowisza są odczuwalne przez tydzień, max. dwa. Jedynie kiedy planeta jest w retrogradacji, to przejście będzie odczuwalne więcej niż jeden raz.

Jowisz w sekstylu do Wenus przynosi szanse i okazje towarzyskie, a dla samotnych szanse na poznanie kogoś i rozpoczęcie związku partnerskiego (Wenus – partnerstwo). Ten tranzyt poprawia nastrój, osoba jest optymistycznie nastawiona. Na pewno w czasie uściślenia tego tranzytu będzie więcej spotkań towarzyskich i to będą miłe spotkania w dobrej atmosferze, o ile pozostałe tranzyty tego nie zniwelują. Np. Saturn może ograniczyć spotkania.  Wenus to są też przyjemności, wszystko to, co miłe ładne, smaczne, eleganckie, ale też przyjemności zmysłowe. Więc taki tranzyt może przynieść okazję do flirtu, erotyzmu.

Jowisz do Wenus ogólnie nastawia taką osobę pozytywnie do ludzi i ludzie są dobrze do niej nastawieni, bo wyczuwają jej dobry nastrój. W tym czasie, jeśli będzie się bywać wśród ludzi, to jest szansa, żeby nawiązać jakieś interesujące kontakty.  To będzie taki moment, że np. pójdzie się ze znajomymi i miło spędzi czas i do tego np. czekoladowy deser.

Ten tranzyt też rozleniwia, bo kiedy jest przyjemnie, nie bardzo chce się coś robić. Dlatego szkoda byłoby nie wykorzystać szansy na rozwój (Jowisz).

Warto sprawdzić, którym domem włada Wenus w horoskopie urodzeniowym, bo nastąpi rozwój tej dziedziny (np. Waga na wierzchołku 6 dom – i może być propozycja pracy).

Tranzyty Jowisza nie są bardzo silnie odczuwalne, ale zawsze mogą przynieść szansę na rozwój. Nie należy w czasie ich trwania siedzieć i czekać, tylko podjąć działania.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top